Labolatorium pomiarów radiologicznych: tel. +48 32 2274012, kom. +48 517 673 754

Wykonywanie projektów osłon stałych dla pracowni RTG

Projekt osłon stałych jest niezbędnym elementem pozwalającym na uruchomienie pracowni RTG. Nazywany bywa też projektem ochrony radiologicznej lub projektem pracowni RTG. Dotyczy on oceny, czy istniejące przegrody budowlane w pomieszczeniu przeznaczonym do użytkowania urządzenia RTG stanowią wystarczającą barierę stałą dla przenikania promieniowania na zewnętrz, czy też wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie. W ramach naszych usług oferujemy wykonywanie dla Klientów kompleksowych projektów osłon stałych zgodne z obowiązującymi normami i przepisami.

Jak wykonujemy projekty osłon stałych dla pracowni RTG?

Aby wykonać projekt osłon stałych dla pracowni RGT, przygotowujemy obliczenia i analizy na podstawie obowiązujących przepisów, co pozwala nam stwierdzić, czy obecne w pomieszczeniu osłony są wystarczające dla zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy zarówno dla samych pacjentów, jaki personelu. W tym celu sprawdzamy stropy, ściany, ale również elementy budowlane takie jak okna czy drzwi.

Wysokiej jakości projekty osłon stałych dla pracowni RTG w szpitalach, przychodniach i gabinetach stomatologicznych

Projekt osłon stałych jest konieczny do uzyskania pozwolenia na prace z aparatami do RTG w każdym gabinecie, gdzie wykonywane są zdjęcia rentgenowskie. Oferujemy naszym Klientom wykonanie pełnej dokumentacji niezbędnej do uruchomienia możliwości przeprowadzania takich badań. Każdy projekt naszego autorstwa jest zatwierdzony przez wszystkie Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Polsce.

Szybkie wykonywanie projektów osłon stałych dla pracowni RTG — zamów je u nas

Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają aparaty RTG w medycynie. Wiemy też, ze brak możliwości korzystania z nich ogranicza usługi, jakie oferuje placówka. Z drugiej strony rozumiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Dlatego też oferujemy szybkie i terminowe wykonywanie projektów osłon stałych dla pracowni RTG, które pozwala na przyspieszenie wszystkich procedur. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.